Panie rozsławiają gminę Fajsławice

Od czwartku, 30 stycznia, przez cztery dni w Lublinie odbywała się tzw. Cavaliada – zawody skupiające miłośników koni i jeździectwa. Wzięły w nich udział panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach.

W wydarzeniu wzięło udział 170 zawodników i ponad 300 koni rywalizujących ze sobą w czterech jeździeckich konkurencjach: skokach przez przeszkody, ujeżdżaniu, powożeniu czterokonnymi zaprzęgami oraz wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Zawodom towarzyszyły wspaniałe pokazy grup kaskaderskich i woltyżerki, pokazy ogierów zimnokrwistych, a także targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Organizatorzy zapewnili również miejsce wystawcom kulinarnym, którzy zadbali o pełne brzuchy uczestników. Wśród nich znalazło się stoisko promujące gminę Fajsławice.

2 lutego swoje wypieki i popisowe dania, jak zupę pokrzywową, pierogi ruskie i z soczewicą, a także placki na zsiadłym mleku, serwowały panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. – Zebranym tak bardzo smakowały nasze specjały, że już w godzinach popołudniowych panie wyprzedały wszystkie przygotowane zapasy – mówi Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice. – Serdecznie dziękuję członkiniom Stowarzyszenia za promowanie naszych lokalnych produktów na międzynarodowych zawodach Cavaliada 2020 – dodaje wójt Janusz Pędzisz. (k)