Papieros zgubił nielegalnego imigranta

Gdyby nie odezwał się głód nikotynowy, nikt nie zwróciłby na mężczyznę uwagi. A tak 31-letni nielegalny imigrant z Iraku został zatrzymany i umieszczony w zamkniętym ośrodku. Teraz czeka na deportację.

W piątek wieczorem (23 kwietnia, o godz. 20:25) funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zainteresowali się śniadym mężczyzną palącym papierosa w niedozwolonym miejscu, na stacji Chełm Miasto.

– Patrol podjął interwencję, gdzie okazało się że mężczyzna jest obywatelem Iraku, ale nie posiada przy sobie żadnych dokumentów tożsamości – mówi Piotr Stefaniuk, komendant zmiany SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

SOK-iści wezwali na miejsce straż graniczną i pilnowali Irakijczyka do czasu ich przyjazdu.

– Ustalono, że mężczyzna przybył do Polski jakiś czas temu z Niemiec. Chełm nie był jednak jego miejscem docelowym, był tu przejazdem – informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie.

Trwa ustalanie, na jakich zasadach mężczyzna przebywał na terenie Niemiec, czy np. miał status uchodźcy. Jakby nie było, na terenie RP od dłuższego czasu przebywał nielegalnie, bo bez dokumentów. Zatrzymany 31-latek został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku do czasu wyjaśnienia sprawy i wskazania kierunku deportacji. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here