Za papierosy dotkliwie pobili

Umówili się z kupcem z Lubuskiego, zainkasowali 24 tysiące złotych, ale zamiast przeprowadzić transakcję do końca, pobili mężczyznę i uciekli. Razem z nimi zniknęły pieniądze i setki kartonów papierosów.

Sytuacja miała miejsce we wtorek rano (12 września) we wsi Jagodne (gm. Sawin). Dwaj mężczyźni (27 i 28 l.) umówili się tam z 31-latkiem z woj. lubuskiego. Mężczyzna przejechał prawie cały kraj, żeby za uzgodnione wcześniej 24 tysiące złotych kupić od nich 500 kartonów nielegalnych, ukraińskich papierosów. Kiedy kupiec wręczył im gotówkę i wyciągnął ręce po towar, bandyci zaczęli go szarpać i okładać pięściami po twarzy. Przewrócili mężczyznę na ziemię, po czym pobiegli do jego samochodu i ukradli stamtąd nawigację i telefon komórkowy. Wszystko po to, by utrudnić 31-latkowi powrót do domu i kontakt z kolegami.
– Pokrzywdzony o zdarzeniu tym powiadomił dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali obydwu sprawców. Zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty rozboju i oszustwa – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Zgodnie z kodeksem rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12. (pc)