Parafia świętowała przy nutkach chwały

Gwiazdą festynu była parafialna schola „Nutki chwały” obchodząca w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia i świętująca wydanie trzeciej płyty

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego (5 czerwca), czyli tzw. Zielone Świątki, w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku odbył się wyjątkowy festyn pod hasłem „Świdnik uwielbia”. Główny powód świętowania to jubileusz „Nutek chwały”, parafialnej scholi, która właśnie wydała swoją trzecią płytę.

Świętowanie rozpoczęło się od wspólnego polowego obiadu. Każdy, kto chciał, otrzymał bezpłatny ciepły posiłek, deser i coś do picia. Były gry i zabawy dla młodszych i starszych, wspólne śpiewanie, loteria fantowa i wiele innych atrakcji. Jak podkreśla ks. Andrzej Krasowski, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła, w organizację festynu chętnie i licznie zaangażowali się parafianie.

Głównym i najbardziej oczekiwanym punktem imprezy był koncert „Nutek chwały”, scholi parafialnej, która w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia i właśnie wydała swoją trzecią płytę pt. „Bóg jest”.

– Nasza schola liczy ok. 60 dzieci, a jej prężne działanie to zasługa charyzmatycznego opiekuna, Adama Witkowicza. To nie tylko próby, ale spotkania z rodzicami, wyjazdy integracyjne, wakacyjne warsztaty muzyczne – dodaje ks. Krasowski.

Dopełnieniem wspólnego świętowania była uroczysta msza święta; po niej odbył się koncert pochodzących ze Świdnika artystów scen lubelskich. Niespodziankę swoim wiernym zrobił także ks. Krasowski, który na scenie wykonał znany utwór Louisa Armstronga „What a wonderful world”. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here