Paraliż Serbinowa i Chmielnej

Spore utrudnienia w ruchu na osiedlu Serbinów w Krasnymstawie. Po latach oczekiwań rozpoczęła się przebudowa ulic Chmielna i Sobieskiego. Drogowy paraliż może potrwać nawet do końca października.

Przebudowa ul. Sobieskiego i Chmielna (nie tylko wymiana nawierzchni, ale i budowa deszczówki, a przede wszystkim sieci ciepłowniczej) to wspólna inwestycja miasta, powiatu i Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Firmy realizujące poszczególne zadania przystąpiły niezwłocznie do swoich prac i w związku z tym ul. Chmielna i część ul. Sobieskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Tokarzewskiego i Chmielną już zostały zamknięte dla ruchu – informuje Sławomir Kamiński, rzecznik powiatu krasnostawskiego. – Nie można więc skręcić z ul. Okrzei w ul. Chmielną – dodaje.

W okolicy pojawiło się oznakowanie informujące o braku przejazdu przez wspomniane drogi, jak również kierujące mieszkańców osiedli Chmielna i Serbinów do centrum miasta. – Z zawartych umów wynika, że prace mają być zakończone do dnia 31 października. Tak długi termin wynika z faktu, że wykonawcy muszą najpierw dokonać rozbiórki istniejących nawierzchni, następnie wykonać wykopy, poprowadzić kanalizację deszczową, wykonać wszelkie instalacje teletechniczne, a następnie ułożyć nowe nawierzchnie i chodniki, a także parkingi. Wykonana będzie także nowa instalacja ciepłownicza, obecna liczy sobie już ok. 40 lat – podkreśla Kamiński. Starostwo prosi mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość. Przez kilka tygodni wszyscy trochę się pomęczą, ale później każdy będzie się cieszył z nowego, gładkiego asfaltu. (kg)