Park na liście rezerwowej

Miasto nie otrzymało 8,5 mln zł dotacji na rewitalizację parku międzyosiedlowego. Chełmski projekt trafił na listę rezerwową.

W 2020 r. miasto złożyło wniosek o dofinansowanie rewitalizacji parku międzyosiedlowego z funduszy Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. W konkursie „Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w miastach” Chełm ubiegał się o dotację w wysokości prawie 8,5 mln zł. Chełmski projekt pod nazwą „Rewitalizacja parku międzyosiedlowego – os. XXX-lecie” zakładał imponujące rozwiązania w tym miejscu, które od dawna prosi się o zmianę wizerunku.

Nowe nasadzenia, niepowtarzalny plac zabaw miały przypominać prawdziwy, naturalny ogród. Do tego nowe ławki, pergole, tablice edukacyjne i wiele innych rozwiązań, które z mało atrakcyjnego parku miały tworzyć miejską perełkę relaksu i wypoczynku. Zakres prac szacowano na 10 mln zł. Niedawno jednak okazało się, że miasto nie otrzyma na ten cel 8,5 mln zł dofinansowania, o które zabiegało. Wniosek Chełma zajął 50. miejsce (dotacje przyznano 19. pierwszym projektom) i znalazł się na liście rezerwowej.

– Obecność na liście rezerwowej nie świadczy o definitywnym braku otrzymania dofinansowania, jednak pomimo tego, biorąc pod uwagę możliwość braku uzyskania dotacji ze wskazanego programu, monitorujemy inne możliwości pozyskania wsparcia finansowego na rewitalizację Parku Międzyosiedlowego – informują w chełmskim ratuszu. – Chcemy sukcesywnie rewitalizować tereny zielone. Zaczniemy od Parku Miejskiego, na który otrzymaliśmy już dofinansowanie z lubelskiego RPO, a następnie chcemy pozyskiwać dodatkowe środki na kolejne inwestycje, w tym również rewitalizację Parku Międzyosiedlowego. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here