Parkomaty działają. Kontrolerzy ruszyli w podstrefę „D”

Teraz za parkowanie zapłacimy także przy ul. Obywatelskiej

Podstrefa „D” w ramach Strefy Płatnego Parkowania w Lublinie w końcu działa. Została uruchomiona z tygodniowym opóźnieniem, po tym jak MPK nie zdążyło do 1 czerwca oznakować poziomo i pionowo ulic oraz na czas uruchomić parkometrów.

– Prace przy oznakowaniu poziomym i pionowym w podstrefie „D” w ramach Strefy Płatnego Parkowania, zostały zakończone, co oznacza, że wyznaczono już wszystkie miejsca parkingowe. Tym samym z dniem 8 czerwca br. włączone zostaną wszystkie parkomaty, a Biuro SPP przy ul. Lubartowskiej 72A oraz Zarząd Dróg i Mostów, ponownie będą prowadzić sprzedaż abonamentów – poinformowała tygodnik po południu w ubiegły poniedziałek Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK w Lublinie, firmy która była odpowiedzialna za wykonanie w/w prac.

Podstrefa „D” obejmuje obszar Al. Zygmuntowskich i al. Piłsudskiego (od mostu na Bystrzycy do Al. Zygmuntowskich) oraz ulice: Ruską, Nadstawną, Targową, Nowy Plac Targowy, Biernackiego, Probostwo, Sierocą, Jaczewskiego, Lubartowską, Szkolną, Czwartek i Obywatelską. Na terenie podstrefy „D” kierowcy mają do dyspozycji 25 parkomatów.

W ramach podstrefy „D” wyznaczono 436 miejsc parkingowych, a na jej obszarze pracuje 5 kontrolerów. Stawki opłat jednorazowych oraz abonamentowych i zryczałtowanych za postój samochodów w podstrefie „D” są takie same jak w obowiązującej aktualnie podstrefie „C”. Za pierwszą godzinę parkowania opłata wynosi 2,00 zł, za drugą godzinę 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł i za każdą kolejną ponownie 2,00 zł.

Biuro Strefy Płatnego Parkowania działa przy ul. Lubartowskiej 72A. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:30. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here