Pary Złote, Pary Diamentowe – Gorzków

W Centrum Społeczno-Kulturalnym w Gorzkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie nadanych przez prezydenta Polski dla par z terenu Gminy Gorzków, które przeżyły wspólnie 50 lat.

Uroczystość poprzedzona została mszą świętą odprawioną w intencji jubilatów w kościele parafialnym w Gorzkowie. Wręczenia medali oraz listów gratulacyjnych dokonali: wójt gminy Gorzków Marek Kasprzak, starosta krasnostawski Janusz Szpak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gorzkowie Zdzisław Talik. Serdeczne życzenia oraz listy gratulacyjne przekazał też jubilatom proboszcz parafii w Gorzkowie ks. Krzysztof Adamowski. Oprawę wokalno-muzyczną przygotował zespół wokalno-instrumentalny z Gorzkowa.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymało 21 par: Helena i Tadeusz Bąkowie, Romualda i Alfred Chachajowie, Henryka i Janusz Cimkowie, Teodozja i Ryszard Fornalowie, Zofia i Stanisław Golcowie, Gabriela i Janusz Jaroccy, Alina i Jerzy Kaczyńscy, Eliza i Jan Kaczyńscy, Alina i Józef Kneciowie, Henryka i Jerzy Krykowie, Wanda i Czesław Młynarczykowie, Teresa i Stanisław Piłatowie, Ewa i Edmund Rosolińscy, Marianna i Wacław Sadlakowie, Janina i Tadeusz Stasieczkowie, Lilia i Zbigniew Staszakowie, Jadwiga i Edward Stępniakowie, Wacława i Czesław Szymaniakowie, Zofia i Aleksander Tujakowie, Władysława i Zdzisław Wronowie oraz Zofia i Henryk Żurkowie. (kg)