Pasażerka walczy o zdrowie

Wieczór, śliska nawierzchnia i dwie młode dziewczyny w samochodzie. Siedząca za kierownicą 19-latka na zakręcie straciła panowanie i uderzyła w drzewo. Nastolatce nic się nie stało, ale stan jej koleżanki jest poważny.

Sarniak w gminie Leśniowice. To tu w środowy wieczór, 15 maja, miał miejsce poważny wypadek, w którym ucierpiała 20-latka.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Audi, 19-letnia mieszkanka gminy Wojsławice, na łuku jezdni straciła panowanie nad pojazdem. W wyniku tego zjechała z drogi na pobocze i uderzyła w drzewo. Jadąca z nią 20-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierująca była trzeźwa – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Stan dziewczyny jest poważny, ale stabilny. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków (po deszczu nawierzchnia była śliska). Ustaleniem dokładnych okoliczności tego zdarzenia zajmują się chełmscy policjanci. (pc)