Pasażerowie poczekają na elektroniczne rozkłady

Jest szansa, że na przystankach autobusowych przy alei generała Władysława Andersa i ulicy Lwowskiej pojawią się elektroniczne rozkłady jazdy, o co apelował jeden z radnych. Na razie pasażerowie z Kalinowszczyzny, w znacznej mierze starsi ludzie, muszą uzbroić się w cierpliwość, bo inwestycja zostanie zrealizowana najwcześniej w 2021 roku.


– Wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej zostały uwzględnione w planach działań gminy Lublin, jako lidera Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, do realizacji w perspektywie finansowej 2021-2027 w zakresie zadań inwestycyjnych – poinformował Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, odpowiadając na interpelację Adama Osińskiego z klubu radnych Krzysztofa Żuka. Radny apelował o zamontowanie elektronicznych rozkładów jazdy na przystankach autobusowych przy alei generała Władysława Andersa i ulicy Lwowskiej.

Radnemu chodzi o dwa przystanki: „Kleeberga 02” i „Rondo Berbeckiego 02”. Pierwszy jest położony przy alei Andersa, drugi przy ulicy Lwowskiej – w pobliżu Lidla. Adam Osiński sugerował, aby zamontować tam elektroniczne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. – Prośbę tę licznie sygnalizują mieszkańcy osiedli: Spółdzielni Mieszkaniowej RSM „Motor”, PSM „Kolejarz”, Z.O.N.

Admina, w dużej mierze starsi ludzie, dla których taka informacja byłaby dużym ułatwieniem w przemieszczaniu się po mieście – czytamy w interpelacji, jaką A. Osiński skierował do prezydenta. – W szczególności przystanek „Rondo Berbeckiego 02” jest przystankiem przesiadkowym dla pasażerów korzystających z linii nr: 150, 47, 39, 34, 32, 16, 6, 4 – wyliczał radny. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here