Pasują jak pięść do nosa

Nowe, metalowe latarnie nie pasują do starych, betonowych

– Wymienione w ubiegłym roku dwie uliczne latarnie przy ul. Zesłańców Sybiru (dawna ul. Hempla – przyp. red.) nie pasują do pozostałych stojących tam lamp. Powstał jakiś misz-masz, a to przecież ścisłe centrum miasta i wypadałoby dbać o jego harmonię i estetykę – uważa pan Michał, który swoimi spostrzeżeniami podzielił się z naszą redakcją. – To początek wymiany latarni na tej ulicy i w przyszłości wszystkie tamtejsze słupy będą metalowe – broni się PGE Dystrybucja S.A.


Panu Michałowi chodzi o sześć latarni stojących przy ul. Zesłańców Sybiru między skrzyżowaniem z ul. Peowiaków, a rejonem skrzyżowania z ul. Okopową. Od lat wszystkie były może mało estetyczne, ale jednakowe, betonowe. W ubiegłym roku lubelski oddział PGE Dystrybucja S. A. wymienił dwa najbardziej zniszczone słupy na nowe, ale już nie betonowe, a metalowe.

– Teraz między czterema latarniami betonowymi stoją dwa metalowe i to rzuca się w oczy i sprawia wrażenie bałaganu, a to przecież ścisłe centrum miasta – wskazuje pan Michał. – Jeśli te dwa słupy ze względu na zły stan techniczny i stwarzane niebezpieczeństwo zostały wymienione to bardzo dobrze, ale uważam, że w takim miejscu powinno się mieć na uwadze również względy estetyczne i albo wymienić wszystkie sześć latarni na metalowe, albo te dwie na nowe, ale dalej betonowe.

Faktycznie będąc na ul. Zesłańców Sybiru rzuca się w oczy latarniowy chaos. Przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin twierdzą, że ratusz niewiele może zrobić w tej sprawie, bo te latarnie stanowią własność PGE Dystrybucja i to ono odpowiada za ich stan, a obowiązku zastępowania słupa betonowego nowym słupem betonowym formalnie nie ma.

Tymczasem PGE Dystrybucja tłumaczy, że dokonana wymiana dwóch lamp jest realizacją docelowej koncepcji ujednolicenia wyglądu oświetlenia na całym odcinku ul. Zesłańców Sybiru od skrzyżowania z ul. Okopową do skrzyżowania z ul. Peowiaków ze słupów betonowych na metalowe. – Pozostałe 4 słupy na przedmiotowym odcinku ul. Zesłańców Sybiru zostaną uwzględnione do wymiany na stalowe w kolorze czarnym w planie inwestycyjnym na lata 2020 – 2024 r. – informuje Karolina Szewczyk-Dąbek, rzeczniczka prasowa lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja S. A.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here