Patriotycznie w Razem

Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” było organizatorem szóstej edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Krasomówca”. Konkurs miał szczególny charakter. Przedszkole „Razem” postanowiło włączyć się w ten sposób w obchody 100. rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości.

Przedstawiciele wszystkich chełmskich przedszkoli recytowali w tym roku wiersze polskich poetów o treści patriotycznej. Młodzi artyści zachwycili jury i publiczność recytacją nieraz długich i trudnych utworów, ogólnym wyrazem artystycznym oraz wdziękiem. Część konkursową poprzedziło spotkanie z przedstawicielami Związku Piłsudczyków Oddział Kraśnik – Stanisławem Olszewskim i Wiesławem Bodo. Panowie opowiedzieli dzieciom o swojej fascynacji postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego, przybliżyli informacje o wydarzeniach sprzed wieku, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością.
Imprezę poprowadzili: Aneta Wawron z Przedszkola „Razem” i Mariusz Matera. W jury zasiedli: ksiądz kanonik Andrzej Pyter – proboszcz Parafii Świętego Ducha, Anna Pańczyk, która reprezentowała wicemarszałek Sejmu Beatę Mazurek, Joanna Gębal – dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego, Anna Gębal – dyrektor ds. nauczania i wychowania integracyjnego w „Razem” oraz Ewelina Żurawska – reprezentująca Urząd Miasta Chełm.
Wszyscy artyści otrzymali nagrody – piękne książki z wierszami polskich autorów dla dzieci. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki z grupy 6-latków w „Razem” zaprezentowały montaż słowno-muzyczno-taneczny związany z przeszłością i teraźniejszością naszej ojczyzny. Autorką scenariusza była Anna Tokarz z grupy 3-latków. Dzieci do występu przygotowały Dominika Chyła i Patrycja Sawicka. W patriotycznym koncercie wzięła też udział Wiktoria Rzeszot z Gimnazjum „Razem”, która zaśpiewała „Rotę” i „Jedzie, jedzie na kasztance”. Konkurs odbył się również w ramach Światowego Dnia Języka Ojczystego.(s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here