Patriotyczny Kraśniczyn

Uchwałą z 25 maja 2017 r. sejm zdecydował o ustanowieniu roku 2018 rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do świętowania przyłączyła się gmina Kraśniczyn.

W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości w Kraśniczynie odbyła się msza święta w intencji ojczyzny, w której uczestniczyli m.in. druhowie z jednostek OSP z pocztami sztandarowymi, panie z KGW i młodzież szkolna. Po niej mieszkańcy gminy zgromadzili się przed budynkiem urzędu gminy i wzięli udział w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcia dokonała młodzież, której przodkowie brali udział w walce o odzyskanie wolności: Julia Madejewska, Mateusz Kulawczuk i Szymon Oszust. Następnie ks. kan. Juliusz Iracki dokonał poświęcenia tablicy, a Małgorzata Sapiecha – wójt Kraśniczyna zaprosiła uczestników uroczystości na wspólne biesiadowanie.

Kolejną część uroczystości zaplanowano na 3 czerwca o 9.00. Wówczas w kościele pw. Św. Stanisława w Bończy odbędzie się uroczysta msza z okazji 74. rocznicy pacyfikacji wsi Olszanka, a 11 listopada o 9.00 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kraśniczynie – uroczysta msza święta z okazji 11 listopada. (k)