PaTrzmy na siebie sercem

W Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie odbył się I Festiwal Profilaktyki, pn. „PaTrzmy na siebie sercem”, podczas którego młodzież – przez twórczą profilaktykę, czyli teatr, muzykę i taniec – promowała modę na życie bez uzależnień.

Goście mogli obejrzeć spektakle w wykonaniu grup teatralnych: „Czary-Mary” z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie, ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie, grupy „Czwóreczka” ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, grupy artystycznej „Vade mecum” ze ZWiPPP nr 1 Chełm.

Harcerki z 12 Drużyny Harcerskiej „8WIR” przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie zaprezentowały „Dziesiąty punkt prawa harcerskiego” poprzez tańce i pląsy, zaś piosenki w wykonaniu uczniów z Szkoły Podstawowej nr 2 i 7 z Chełma, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu skłoniły wszystkich do refleksji na temat skutków naszych życiowych wyborów.

Festiwal zorganizowany został w ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej – Program Profilaktyczny „Patrzmy na siebie sercem” przez Magdalenę Terpiłowską i Andrzeja Kuczurę. Udział w nim wzięli: Edyta Dąbska – z-ca dyrektora Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Chełm, Jolanta Gierasimiuk – inspektor departamentu edukacji i sportu, Magdalena Tuszewska-Smażyło – podinspektor wydziału spraw społecznych i zdrowia, a także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Chełmie oraz Mariusz Rozwód, lubelski koordynator PaT.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz Jakub Banaszek – Prezydent Miasta Chełm. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here