PCPR bez wicedyrektora, starostwo bez rzecznika, Matej odwołany

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie nie ma już stanowiska wicedyrektora. Rzecznik powiatu zrezygnowała z pracy. Dyrektora szpitala, który zapowiedział odejście z końcem stycznia, wyprzedzono i odwołano w czwartek. W powiecie krasnostawskim rozpoczęła się kadrowa rewolucja.

W grudniu 2018 roku dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie Waldemar Fedorowicz złożył do zarządu powiatu krasnostawskiego wniosek o zmianę regulaminu organizacyjnego kierowanej przez niego jednostki. Jej istotnym elementem była likwidacja stanowiska zastępcy dyrektora, zajmowanego przez Mariana Żyśko.

– Powodem zmiany regulaminu była analiza bieżących potrzeb w aspekcie funkcjonowania PCPR. Zmianom uległa komórka zajmująca się realizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej. W wyniku zmian organizacyjnych osoba pracująca do tej pory w komórce PFRON, posiadająca wysokie kwalifikacje, została przesunięta do działu księgowości – czytamy na stronie starostwa.

Ostatecznie zarząd powiatu przychylił się do wniosku Fedorowicza i zatwierdził nowy regulamin organizacyjny PCPR. Zmiany wprowadzono też w regulaminie starostwa. Nastąpiło włączenie w skład struktury organizacyjnej wydziału oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki jednoosobowego stanowiska ds. promocji powiatu.

Od tego momentu przyjął nazwę: wydział oświaty, kultury i promocji powiatu. Jak czytamy na stronie starostwa, komórka odpowiedzialna będzie za organizację pracy szkół ponadpodstawowych i specjalnych, placówek oświatowych oraz instytucji kultury. Zajmować się będzie upowszechnianiem i organizacją sportu i turystyki, nadzorem nad stowarzyszeniami kultury fizycznej i związków sportowych.

Swoim zakresem obejmie także działalność promocyjną, informacyjną oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi. Pełniącym obowiązki naczelnika będzie dotychczasowy pracownik wydziału oświaty główny specjalista Aleksandra Stachula. Tym samym naczelnikiem przestał być Sławomir Kamiński (nadal pracuje w starostwie jako specjalista), z pracy sama zrezygnowała dotychczasowa rzecznik Ewelina Rudy (na razie nikt jej nie zastąpił).

Tydzień temu pisaliśmy, że z końcem stycznia z pracy zrezygnować miał Piotr Matej, dyrektor SP ZOZ w Krasnymstawie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że władze powiatu apelowały do dyrektora szpitala, by jednak został, a gdy ten się nie zgodził, pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd sam Mateja odwołał. Do tematu wrócimy. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here