Pedofil udawał pielęgniarkę

Uwaga, rodzice. Tak działają pedofile w Internecie. 30-letni Krzysztof K. nawiązywał kontakt przez portal społecznościowy z dziećmi i podawał się za pielęgniarkę. Kazał przysyłać sobie nagie zdjęcia pod pretekstem zrobienia bilansu 10-latka!
Zboczeniec został szybko namierzony przez policjantów zajmujących się cyberprzestępczością. Podejrzanym okazał się mieszkaniec Łodzi, który był już zatrzymywany za to samo przestępstwo 3 lata temu, także przez policjantów z Lublina. Działał w identyczny sposób i poprzednia wpadka nic go nie nauczyła. Teraz odpowie za nakłanianie małoletnich za pomocą sieci Internet do wykonania innej czynności seksualnej, co zagrożone jest karą do lat 3 więzienia.
– O zagrożeniach płynących z Internetu policjanci cyklicznie rozmawiają z dziećmi i młodzieżą podczas wizyt w szkołach. Zachęcamy także rodziców i opiekunów do rozmów na ten temat, kontrolowania stron internetowych, jakie odwiedzają ich dzieci oraz monitorowania treści, jakie przesyłają za pośrednictwem portali społecznościowych czy innych aplikacji służących do komunikacji – informuje nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. LL