Pędzą na złamanie karku

Sobotnie popołudnie okazało się pechowe dla dwóch motocyklistów, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Popełnione przez nich wykroczenia ujawnili policjanci z krasnostawskiej drogówki na terenie gminy Żółkiewka.

Pierwszy z motocyklistów, 27-letni mężczyzna z powiatu wołomińskiego, został zatrzymany przez mundurowych w miejscowości Zaburze. – Kierując motocyklem marki honda przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym – informuje Marek Kulibab z krasnostawskiej policji. – Mało tego, okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, czyli prawa jazdy kategorii A. Został ukarany wysokim mandatem oraz stracił prawo jazdy.

Drugi z motocyklistów, 24-letni mieszkaniec gminy Gorzków, przekroczył dozwoloną prędkość kierując motocyklem Kawasaki. On również stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz zapłacił mandat. – Przypominamy, że w przypadku przekroczenia przez kierującego prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym następuje zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W sytuacji gdy kierowca zostanie przyłapany na tym wykroczeniu ponownie, pomimo 3 miesięcznego zakazu, okres 3 miesięcy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Natomiast gdy w okresie 6 miesięcy dalej kierujący będzie się poruszał pojazdami, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień. Wówczas od nowa trzeba będzie wyrobić sobie uprawnienia do kierowania – podkreśla Kulibab. Pędząc na złamanie karku narażamy siebie jednak nie tylko na stratę „prawka”, ale przede wszystkim na utratę zdrowia, a nawet życia. (kg)