Pędzą i tracą prawko

Krasnostawscy policjanci zatrzymali prawo jazdy aż pięciu kierowcom. Wszystko za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzista jechał 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

W sobotę i niedzielę (15/16 października) krasnostawska drogówka przeprowadzała akcję „Prędkość”. W wielu miejscowościach powiatu krasnostawskiego dokonywano pomiarów prędkości, z jaką poruszają się samochody. Skupiono się na terenach zabudowanych, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Efekt policyjnych działań poraża. Wystarczyło dwa dni, a aż pięciu kierowców straciło „prawko”. A mówimy tu tylko o osobach, które w terenie zabudowanym miały ponad 100 km/h na liczniku.
– Oprócz utraty uprawnień tych pięciu kierowców otrzymało mandaty i punkty karne. Rekordzistą był 26-letni mężczyzna, który pędził osobowym volvo w obszarze zabudowanym z prędkością 108 km/h. Oprócz niego prawo jazdy straciło dwóch obywateli Ukrainy i jeden Mołdawii – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Apelujemy o rozwagę na drodze, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy jazdę utrudniają warunki atmosferyczne – dodaje. (kg)