Pędzą w zabudowanym

W ubiegłym tygodniu aż czterech kierowców pożegnało się z prawem jazdy na trzy miesiące po tym, jak w terenie zabudowanym przekroczyli ponad dwukrotnie prędkość. Piąty delikwent, złapany na tym samym wykroczeniu, uprawnień nie miał w ogóle.

W niedzielę patrol włodawskiej drogówki ustawił się w Żukowie (gm. Włodawa). Policjanci na pierwszego „klienta” długo nie musieli czekać. Okazał się nim być 44-latek z Jeleniej Góry, który pędził swoim Volkswagenem Tiguanem aż 130 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenia do 50 km/h. – Zatrzymany mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 80 km/h – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – W tym samym miejscu został zatrzymany też 33-latek z gminy Ruda – Huta. Ten z kolei miał na liczniku swojego Forda 105 km/h. Policjanci zatrzymali obydwu kierującym prawo jazdy oraz nałożyli na nich wysokie mandaty karne.
Dzień wcześniej, w sobotę (28 stycznia) na identycznym wykroczeniu przyłapany został 22-letni mieszkaniec gminy Włodawa. – W Susznie, w miejscu naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako rejon, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości, mężczyzna pędził Renault Clio 102km/h. Mimo, że nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy, zostało wystosowane pismo do Starostwa Powiatowego we Włodawie informujące o popełnionym wykroczeniu zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku. Zgodnie z nowymi zasadami, fakt zatrzymania przez policjanta prawa jazdy w związku z popełnionym wykroczeniem pozostanie bez wpływu na możliwość późniejszego zatrzymania tego dokumentu na okres 3 miesięcy, a do wydania przez starostę decyzji w tym zakresie wystarczająca będzie informacja o ujawnieniu takiego wykroczenia – tłumaczy Tadyniewicz.
W Hańsku wpadł 31-letni mieszkaniec tej gminy, który w terenie zabudowanym pędził 111 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 61 km. Dostał mandat w wysokości 400 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy.
Z kolei policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali w Woli Korybutowej (gm. Siedliszcze) samochód marki Toyota, którego kierowca – 67-latek z gminy Urszulin – jechał przez wieś 110 km/h. W tym przypadku kontrola także zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz wysokim mandatem karnym. (bm)