Pędzili i pili

Podczas tzw. długiego, majowego weekendu na terenie powiatu krasnostawskiego nie doszło na szczęście do żadnego wypadku. Czterech kierowców straciło za to prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, policja zatrzymała też trzech nietrzeźwych kierowców.

Policjanci z Krasnegostawu podsumowali działania pod nazwą „Długi Majowy Weekend”. Akcja trwała od 27 kwietnia do 6 maja. – Podczas działań na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, miało za to miejsce 10 kolizji – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Mundurowi zatrzymali też cztery prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Rekordzistą był 23-letni mieszkaniec gminy Leśniowice, który w miejscowości Bończa (gmina Kraśniczyn) pędził fordem 129 km/h. – Ponadto zatrzymanych zostało trzech mężczyzn, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Łącznie podczas akcji funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 1926 kierowców. Nałożyli 154 mandaty karne, zastosowali 71 pouczeń oraz zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych – wylicza rzecznik. (kg)