Pełno śmieci po pijakach

„Całoroczna pijalnia alkoholi” za ogrodzeniem Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie zatruwa życie mieszkańcom ul. Wołodyjowskiego.


– Wielokrotnie apelowałam do władz miasta w tej sprawie „całorocznej pijalni alkoholi”, mimo obietnic urzędników nigdy nie pojawił się tam patrol straży miejskiej czy policji – poinformowała nas pani Halina. – Rośnie tam góra śmieci, butelek, itp.
Sprawdziliśmy, problem jest znany urzędnikom, ale dopiero po interwencji „Nowego Tygodnia” przestał być niemożliwy do rozwiązania.
– Teren należy do Gminy Lublin, a jego zarządcą jest Wydział Gospodarki Komunalnej. W tym roku wysłaliśmy już dwa zgłoszenia dotyczące uporządkowania tej okolicy a trzecie wkrótce zostanie Wydziałowi przedłożone – informuje Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej w Lublinie. Jednocześnie pytana o ilość zgłoszonych interwencji dotyczących zakłócania porządku na tym terenie rzeczniczka straży miejskiej odpowiada. – Od początku bieżącego roku w okolicy ulicy Pana Wołodyjowskiego otrzymaliśmy dwa zgłoszeni dotyczące zakłócania porządku, staramy się na bieżąco monitorować ten teren – dodaje.
„Nowy Tydzień”, po skontaktowaniu się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej, otrzymał zapewnienie, że zaśmiecony teren zostanie uprzątnięty w pierwszej kolejności. – Teren jest objęty utrzymaniem interwencyjnym. Po zgłoszeniu zlecenie na uporządkowanie tego obszaru zostało przekazane firmie odpowiadającej za to zadanie w tym miejscu. Prace prowadzone są w zależności od kolejności zgłoszeń, teren zostanie uprzątnięty na początku lipca – zapewniła nas Olga Mazurek– Podleśna z biura prasowego ratusza. Sprawę będziemy monitorować.
Emilia Kalwińska