Perełki i ich trener nominowane do tytułu Gladiatorów 2020

Mistrzynie Polski i ich trener Robert Lis zostały nominowane do tytułu „Gladiatorów 2020”.

Po raz pierwszy Kapituła PGNiG Superligi Kobiet nominowała najlepsze zawodniczki i najlepszych trenerów do tytułu Gladiatorów 2020. Wśród kandydatów do nagród minionego, przedwcześnie zakończonego sezonu, nie mogło oczywiście zabraknąć silnej reprezentacji MKS Perła Lublin, zespołu mistrzyń Polski.


Perełki i ich trener Robert Lis zostali nominowani do 8 z 10 kategorii, przy czym do kat. „Obrotowa sezonu” i Boczna rozgrywająca sezonu zostały zgłoszone po dwie zawodniczki lubelskiego klubu. Szanse na tytuły „Gladiatora 2020” mają: Joanna Szarawaga („Zawodniczka Sezonu” i „Obrotowa Sezonu”), Robert Lis („Trener Sezonu”), Weronika Gawlik („Bramkarka Sezonu”), Marta Gęga i Dominika Więckowska („Boczna Rozgrywająca Sezonu”), Karolina Kochaniak („Środkowa Rozgrywająca Sezonu”), Sylwia Matuszczyk („Obrotowa Sezonu”), Aneta Łabuda („Skrzydłowa Sezonu”) i  Marta Gęga („Obrończyni Sezonu”).

O zwycięstwie w każdej kategorii, oprócz „Wyboru Sezonu”, zdecydują same zawodniczki i sztab szkoleniowy klubów z zastrzeżeniem, że nie mogą głosować na siebie ani na osoby ze swojej drużyny. Natomiast zwyciężczynię w kategorii „Wybór Sezonu” wybiorą kibice w drodze głosowania przeprowadzonego na stronie www.superligakobiet.pl. Ostateczne rezultaty poznamy 17 kwietnia. BAS