Perełki ozłocone

W sobotę, tuż po powrocie z meczu z Lubina, szczypiornistki MKS Perła spotkały się ze swoimi kibicami na „Mistrzowskim pikniku” w Ośrodku Marina nad Zalewem Zemborzyckim. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnej fotki

W ostatnim meczu w sezonie 2018/19 szczypiornistki MKS Perła Lublin przegrały z Metraco Zagłębiem Lubin 24:27. To nie wynik piątkowego spotkania rozegranego na Dolnym Śląsku był jednak najważniejszy, lecz fakt, że po końcowej syrenie nasza drużyna mogła odebrać zasłużone złote medale i puchar za zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi.

21. w historii tytuł mistrzyń Polski dla Lublina zawodniczki MKS Perła zapewniły sobie już po wygranej ze Startem Elbląg. Mecz w Lubinie, z Zagłębiem, miał jedynie wymiar prestiżowy. Gdy w 53. minucie Perełki prowadziły 23:20 i grały z przewagą zawodniczki wydawało się, że nic im już nie odbierze zwycięstwa. Grające niezwykle ambitnie miejscowe nie tylko zdołały odrobić straty, ale w końcówce i przechylić szale wygranej.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 27:24 (16:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Górna 8, Piechnik 4, Matieli 4, Grzyb 3, Milojević 3, Ważna 2, Hartman 1, Jochymek 1, Pielesz 1, Belmas, Buklarewicz, Kuźmicka, Trawczyńska, Wasiak

MKS Perła: Januchta, Bešen – Rosiak 5, Achruk 4, Łabuda 3, Nestsiaruk 2, Szarawaga 2, Kowalska 2, Urtnowska 2, Nocuń 1, Matuszczyk 1, Moldrup 1, Gęga 1

Kary: Zagłębie – 4 minuty (Buklarewicz, Wasiak po 2), MKS Perła – 8 minut (Nocuń 4, Moldrup i Gęga po 2).

Sędziowali: Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń (Szczecin).Widzów: 2000.

PGNiG Superliga

32. kolejka

o miejsca 1-6: Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 27:24 (16:13) * Energa AZS Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce 27:27 <4:5> (12:11) * Start Elbląg – Pogoń Szczecin 31:31 <2:4> (16:16). Końcowa tabela:

1. MKS Perła 30 78 838-625
2. Zagłębie 30 77 846-649
3. Energa AZS 30 57 798-713
4. Start Elbląg 30 49 783-736
5. Pogoń 30 45 837-791
6. Kobierzyce 30 44 765-771

o miejsca 7-11: KPR Jelenia Góra – Ruch Chorzów 22:28 (10:17) * Korona Handball Kielce – UKS PCM Kościerzyna 34:30 (19:17) * pauzowała Piotrcovia.

7. Korona 28 40 776-806
8. Piotrcovia 28 30 741-835
9. Jelenia Góra 28 27 72-834
10. Ruch 28 20 681-803
11. Kościerzyna 28 13 711-943