Perełki powołane do kadry

Aleksandra Rosiak w reprezentacji Polski seniorek występuję od blisko czterech lat. Zadebiutowała w kadrze 25 listopada 2016 r. w towarzyskim meczu z Japonią, wygranym przez biało-czerwone 32:17

Sześć szczypiornistek MKS Perła Lublin zostało powołanych przez trenera Arne Senstada na zgrupowanie kadry narodowej kobiet, które od jutra (2 czerwca) rozpocznie się w Cetniewie.


Wśród zawodniczek, które będą uczestniczyć w blisko dwutygodniowej akcji szkoleniowej, znalazły się: bramkarka Weronika Gawlik, rozgrywające Marta Gęga i Aleksandra Rosiak, skrzydłowa Dagmara Nocuń, kołowa Joanna Szarawaga oraz Magda Balsam, drugiej snajperki przedwcześnie zakończonych rozgrywek, którą lubelski klub pozyskał po zakończeniu sezonu z JKS Jarosław.

W zgrupowaniu udział wezmą także szczypiornistki, które w sezonie 2019/20 obroniły z MKS Perła mistrzowski tytuł: Karolina Kochaniak i Aneta Łabuda, które rozstały się z lubelską drużyną. Pierwsza będzie reprezentował teraz Zagłębie Lubin, druga francuski Besançon.

Do Cetniewa pojadą także Monika Marzec i Sabina Włodek, legendy lubelskiego klubu, które współpracują z selekcjonerem kadry narodowej, Arne Senstadem.

Wdowiak też pojedzie do Cetniewa

Dzisiaj (1 czerwca) w Cetniewie odbędzie się specjalistyczna konsultacja młodych polskich bramkarek. Wśród zawodniczek powołanych na tygodniowe zgrupowanie przez trener Małgorzatę Gapską znalazła się 20-letnia Paulina Wdowiak, nowa golkiperka MKS Perła Lublin, ostatnio występująca w MTS Żory.

W gronie 12 bramkarek jest także Kinga Kamecka z Łukovii, uczennica SMS Płock.