Perełki strzelały do bramki aż miło

„Perełki” w kadrze selekcjonera kadry, Arne Senstada (od lewej): Joanna Szarawaga, Monika Marzec (asystentka trenera), Weronika Gawlik, Natalia Nosek, Kinga Achruk i Dagmara Nocuń. Z powodów zdrowotnych w Polsce zostać musiały dwie inne powołane na MKS Perła: Marta Gęga i Aleksandra Rosiak

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet rozpoczęła w piątek walkę o awans na mistrzostwa świata, które odbędą się w grudniu w Hiszpanii. W pierwszym meczu kwalifikacyjnym „biało-czerwone” zremisowały w Wiedniu z Austrią 29:29. Aż 23 bramki dla naszej drużyny zdobyły byłe i obecne zawodniczki MKS Perła Lublin, a także te, które w kolejnym sezonie będą występowały w lubelskiej ekipie!


Najwięcej bramek dla polskiego zespołu, aż sześć strzeliła Natalia Nosek. Cztery trafienia zaliczyły Joanna Szarawaga (100 % skuteczność!) oraz była skrzydłowa MKS Aneta Łabuda, a także Oktawia Płomińska z Piotrcovii, która w najbliższym sezonie będzie reprezentować barwy lubelskiej drużyny, podobnie jak jej obecna klubowa koleżanka Romana Roszak, zdobywczyni trzech goli w meczu z Austrią. Ponadto z bramką piątkowe spotkanie zakończyły Dagmara Nocuń i Karolina Kochaniak, która przed sezonem 2020/21 przeniosła się z Lublina do Lubina.

Rewanż odbędzie się jutro w Markach (godz. 18:00). Mecz będzie można obejrzeć na żywo na antenie TVP Sport. BAS

AUSTRIA – POLSKA 29:29 (13:13)

AUSTRIA: Ivancok, Blazek – Pandza 5, Frey 5, Schindler, Kovacs 1, Rauter, Gangel, Wess 4, Reichert 3, Dramac, Kaiser, Schlegel 1, Marksteiner, Neidhart 8, Huber 2.

POLSKA: Gawlik, Płaczek, Maliczkiewicz – Zimny 4, Płomińska 4, Łabuda 4, Matuszczyk, Kudłacz-Gloc 1, Górna 1, Nosek 6, Kochaniak 1, Szarawaga 4, Świerżewska, Achruk, Roszak 3, Nocuń 1.

Kary: Austria – 4 minuty, Polska – 10 minut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here