Perła jest ulubionym piwem, a Kinga Achruk największą gwiazdą ligi!

Aż 56,8 proc. kibiców, którzy uczestniczyli w badaniu PGNiG Superligi, wskazało, że największą gwiazdą występującą w lidze była rozgrywająca MKS Perła Lublin Kinga Achruk!

Aż 19,4 procent kibiców PGNiG Superligi Kobiet na pytanie o sponsorów i partnerów rozgrywek wymieniło „Perłę”, sponsora tytularnego lubelskich szczypiornistek. To wynik badania przeprowadzonego na zlecenie PGNiG Superligi Kobiet na reprezentatywnej grupie 572 osób śledzących rozgrywki.


Na pytanie: „Jakie firmy będące sponsorami/partnerami Superligi Kobiet Pan(i) kojarzy?”, aż 19,4 procent badanych odpowiedziało „Perła”.

Sponsor tytularny MKS Lublin ustąpił jedynie sponsorowi tytularnemu całej Superligi, PGNiG (58,0 proc.)!

Perła jest także ulubionym piwem kibiców Superligi. Swój głos na nią oddało 39,9 proc. badanych. Co ciekawe, kibice Superligi interesują się głównie oczywiście piłką ręczną (97,9 proc. badanych), ale też piłką nożną (55,9 proc.) i siatkówką (46,2 proc.). Sportem, który uprawiają najczęściej, jest natomiast jazda na rowerze, którą wskazało 38,3 proc. badanych.

Kibice zostali zapytani także o gwiazdy PGNiG Superligi Kobiet. Aż 56,8 proc. osób stwierdziło, że największą gwiazdą występującą w lidze jest rozgrywająca MKS Perła Lublin, Kinga Achruk. Na trzecim miejscu znalazła się bramkarka MKS Perła, Weronika Gawlik (46,0 proc.), na czwartym Joanna Szarawaga (40,7 proc.), a na piątym Marta Gęga (33,7 proc.). Dwie lokaty niżej uplasowała się nowa skrzydłowa naszego klubu, Magda Balsam (21,3 proc. głosów). BAS