Perła na dłużej z mistrzyniami

Na zakończenie środowej prezentacji zawodniczki (także Valentina Nestsiaruk i Ewa Urtnowska, które obecnie przebywają na urlopach – wkrótce zostaną mamami) wraz ze sztabem szkoleniowym zapozowały do wspólnego zdjęcia

Oficjalna prezentacja zespołu szczypiornistek MKS Perła Lublin za nami. Do historycznych, pierwszych rozgrywek zawodowej Superligi PGNiG Kobiet mistrzynie Polski przystępują z pięcioma nowymi zawodniczkami.

Zanim w środowy wieczór w czasie przedsezonowej prezentacji, odbywającej się w „Wirydarzu” Centrum Kultury przy ulicy Peowiaków, na scenie pojawiły się zawodniczki MKS Perła mogliśmy poznać znaczenie hasztagu #25 lat, którym od kilkunastu dni na stronie internetowej i w mediach spłecznościowych posługuje się lubelski klub. 15 października 2019 minie ćwierć wieku od debiutu w europejskich pucharach MKS Montex! Z tej okazji na prezentację zaproszony został były szef firmy Montex Tadeusz Strzęciwilk, który zbudował fundamenty profesjonalnej piłki ręcznej w Lublinie. Galę wraz z Marcinem Wójcikiem z Kabaretu Ani Mru Mru poprowadziła także legendarna kapitan lubelskiej drużyny Iwona Nabożna.

Kibice, którzy licznie przybyli na spotkanie, mogli wziąć udział w quizie o historii MKS. Jednym z trudniejszych pytań było to, z klubem z jakiego kraju nie rywalizował nasz zespół?:

A. czeski B. słowacki, C. niemiecki, D. litewski.

Poprawnie (odp. A.) odpowiedziało zaledwie 4 z 36 osób biorących udział w zabawie.

Podczas prezentacji Mariusz Szmit, prezes lubelskiego klubu, poinformował, że w sezonie 2019/2020 zespół mistrzyń Polski będzie nadal występował pod nazwą MKS Perła, a także o tym, że lubelski browar związał się z klubem umową sponsorską na kolejne trzy lata!

W sponsoring naszego zespołu mocniej zaangażowała się także Drukarnia PEGWAN z Lubartowa Piotra Grzegorczyka, wspierająca drużynę MKS Lublin już od wielu lat.

W kadrze na sezon 2019/2020 w zespole MKS Perły znalazło się aż 19 zawodniczek.

W letniej przerwie do drużyny, którą nadal prowadzić będzie trener Robert Lis, dołączyły trzy reprezentantki Polski: skrzydłowa Joanna Gadzina (ostatnio występowała w Starcie Elbląg) oraz byłe zawodniczki Pogoni Szczecin: rozgrywające: Natalia Nosek i Karolina Kochaniak, a także do niedawna ich klubowa koleżanka, Chorwatka Valentina Blazević. Do kadry włączona została także 19-letnia obrotowa Aleksandra Olek, rodowita lublinianka, która przygodę ze szczypiorniakiem rozpoczynała w MKS, a ostatnie lata spędziła w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku.

W zawodowej lidze rywalizować będzie osiem zespołów. BAS

PGNIG Superliga Kobiet 1. kolejka

Ruch Chorzów – Start Elbląg 20:30 (8:18)
KPR Gminy Kobierzyce – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:22 (8:10)
Niedzielny mecz: MKS Perła Lublin – Piłka Ręczna Koszalin rozpoczął się po zamknięciu tego wydania tygodnika. Spotkanie: Metraco Zagłębie Lubin – JKS Jarosław z uwagi na rywalizację „miedziowych” w Pucharze EHF zostało przełożone.
W następnej kolejce – 14 września: Ruch Chorzów – MKS Perła.