Pewnym krokiem do kariery

Jedna z największych imprez w regionie dla szukających pracy odbędzie się już 17 lutego w hali Targów Lublin. Dostęp do kilkuset ofert pracy zapewni kilkudziesięciu wystawców – potencjalnych pracodawców. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem strony internetowej, gdzie będzie można pobrać bezpłatną wejściówkę. Warto zabrać ze sobą swoje CV.
Lublin jako miasto studenckie chce swoim absolwentom i mieszkańcom zapewnić możliwość znalezienia odpowiedniej pracy. W tym celu już po raz kolejny odbędą się jednodniowe Targi Pracy. Dają one możliwość znalezienia ciekawych ofert, bezpośredniej rozmowy z rekruterami, wymiany doświadczeń. Będą krajowe i zagraniczne firmy komercyjne, instytucje publiczne, firmy szkoleniowe i konsultingowe oraz doradztwa personalnego czy biura pośrednictwa pracy. Zakres tematyczny obejmie także programy praktyk, szkoleń i wymian międzynarodowych i agencji zatrudnienia.
Oprócz tego, Wojewódzki Urząd Pracy zaprezentuje trzy wykłady. Pierwszy będzie dotyczył bezpiecznych wyjazdów za granicę. Drugi to „Strefy Kariery” (45 minut). Pomogą wyzwolić się z ograniczających schematów myślenia i z innej perspektywy pokażą świat związany z życiem zawodowym. Trzeci wykład przeznaczony jest dla osób zainteresowanych pozyskiwaniem środków na założenie własnej działalności gospodarczej. Obejmie także wiedzę z zakresu tworzenia biznesplanów i wszelkich formalności związanych z rejestracją firmy.

Organizatorzy przygotują także strefę odpoczynku dla zmęczonych. Będzie można rozsiąść się na wygodnych pufach i spokojnie porozmawiać. Przewidzianych jest też kilka konkursów, konsultacje z doradcami w sprawie stworzenia idealnego CV, a także spotkania z doradcą zawodowym, który np. pomoże stworzyć ten dokument. Będzie można nawet zrobić sobie zdjęcia do CV,
– Specjalista od wizerunku opowie o tym, na co należy zwracać uwagę, ubierając się do pracy i dlaczego tzw. dress code ma znaczenie – mówi Natalia Hunia, jedna z koordynatorek tegorocznej edycji – Targi Pracy odbywają się w Polsce od ponad 20 lat i przynoszą wymierne korzyści. To jeden z projektów AIESEC, podobnie jak Dni Kariery i studenckie programy wymian – dodaje.
Impreza rozpocznie się w hali A o godz. 9 i potrwa do 15.
W zeszłym roku Targi Pracy odwiedziło ok. 1700 osób. 32 wystawców przedstawiło swoje propozycje. Można było zapoznać się z ofertami takich firm, jak np. Jeronimo Martins, UPC, Beyond Resources, DataArt Poland czy Airport Lublin. Swoje propozycje przedstawiły firmy zajmujące się branżą IT oraz specjalizujące się np. w pośrednictwie pracy Holandii i Danii, opiece nad starszymi osobami za granicą i pracą sezonową za granicą. Oprócz tego swoją wiedzą podzielili się także pracownicy służb mundurowych, np. z Wojskowej Komendy Uzupełnień, Straży Granicznej i Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Można było także spotkać przedstawicieli powiatowych urzędów pracy oraz Ochotniczych Hufców Pracy. Joanna Niećko