Pięciu uhonorowanych medalem „Pro Patria”

Lech Sprawka, wojewoda lubelski, wręczył pięciu osobom medale „Pro Patria”. Odznaczenia dostali: ks. kan. Wiktor Łopuch, Marcin Baranowski, Paweł Ciołek, Andrzej Gładysz i Jacek Romanek.


Na szczególną uwagę zasługuje ksiądz Łopuch. Duchowny angażuje się w „kultywowanie pamięci o poległych poprzez opiekę nad mogiłami znajdującymi się na cmentarzu, a także pomnikiem w Pawłowie”. – Ufundował tablicę upamiętniającą ofiary, znajdującą się w kościele parafialnym. W latach 2000-2019 pełnił funkcję proboszcza w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowie (pow. chełmski – aut.) – czytamy na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Decyzję o przyznaniu medalu „Pro Patria” wydaje szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. – „W uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, na wniosek wojewody lubelskiego, decyzją z dnia 21 listopada uhonorował Medalem Pro Patria pięć osób” – czytamy na stronie internetowej LUW. Medale wręczył jednak wojewoda podczas spotkania Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej. GR

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here