Piękna lekcja historii i futbolu

Ponad 100 dzieci rywalizowało w XI Wakacyjnym Mundialu Piłkarskim o Puchar Świdnickiego Lipca. Z uwagi na pandemię Covid-19 turniej tym razem nie rozpoczynał  wakacji, a był wydarzeniem podsumowującym letni wypoczynek.


Zawodnicy biorący udział w Mundialu, który został rozegrany, 31 sierpnia, dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, upamiętnili wydarzenia, które miały miejsce w Świdniku w lipcu 1980 roku i zapoczątkowały obalenie komunizmu w Polsce. Przypomniał o tym podczas otwarcia przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek.

W tegorocznej edycji, w dwóch kategoriach wiekowych, rywalizowało dziewięć zespołów.

W kategorii młodszej (rocznik 2010 i młodsi) spośród pięciu drużyn najlepsze okazało się Maroko. Druga była Hiszpania, trzecia Portugalia, czwarty Iran, a piąta Brazylia.

Indywidualne wyróżnienia (statuetki) otrzymali: Igor Lalka (Maroko), Tomasz Świć (Hiszpania), Kamil Jarosz (Iran), Bartłomiej Rosiński (Brazylia) i Krystian Łysiak (Portugalia). Pamiątkowe koszulki trafiły z kolei do Adama Kornackiego z Maroka i Jakuba Jóźwika z Hiszpanii.

W kategorii starszej (2008 i młodsi) spośród 4 ekip najlepiej grała Polska. Na drugim miejscu uplasowała się Japonia, trzecim Kolumbia, a czwartym Senegal. Statuetki dla wyróżniających zawodników otrzymali Szymon Stanisławek (Polska), Karol Stojański (Japonia), Adam Konowałek (Kolumbia) i Antek Nowacki (Senegal). Okolicznościowe koszulki trafiły do Wiktora Ulewicza z Polski oraz Wiktora Opalińskiego z Japonii.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Jaś Martyniuk z Polski z rocznika 2012, który otrzymał specjalny puchar oraz koszulkę. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here