Pielgrzymował z krzyżem przez Polskę, dotarł do Chełma

O 28-letnim Michale, który z krzyżem na ramieniu przemierza kraj, informowały ogólnopolskie media. Ostatnio pielgrzym z figurą Matki Bożej Fatimskiej dotarł do Chełma. W bazylice NNMP opowiadał o swoim nawróceniu i misji.

Głośno o 28-letnim Michale było w ubiegłym roku, gdy ubrany w szary strój wyruszył w pielgrzymkę po Polsce. Przeszedł cały kraj – 1700 kilometrów od nadmorskiej miejscowości Różaniec na Giewont oraz z Gniezna do Sokółki. Szedł z piętnastokilogramowym krzyżem na ramieniu. Napotkanym zainteresowanym i dziennikarzom tłumaczył, że robi to w intencji ocalenia naszego kraju. Wszędzie, gdzie się pojawił wzbudzał sensację. W 2021 r. postanowił odwiedzić 12 miast. Jednym z nich jest Chełm. Pielgrzym 9 lipca br. dotarł do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej wraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Tego dnia eucharystią rozpoczęła się tygodniowa peregrynacja figury Matki Bożej w chełmskiej bazylice. Ks. Andrzej Sternik, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, przytoczył na swoim fejsbukowym profilu wypowiedź 28-letniego Michała: „…Pomysł na wyprawę wyszedł z rozważania Pisma Świętego, a konkretnie Apokalipsy św. Jana Apostoła, gdy czytałem o pieczęci Boga Żywego. Wówczas dowiedziałem się, że chodzi o znak Krzyża Świętego. Stwierdziłem, że ja – będąc Świątynią Ducha Świętego, jak każdy z nas mogę przyczynić się do swoistego opieczętowania całej Polski i zachowania naszego kraju od kary za grzechy”.

O swoim nawróceniu (przez lata był uzależniony) i misji 28-letni Michał opowiadał podczas nabożeństw w chełmskiej bazylice w ramach trwającej do 15 lipca br. peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej (na stronie bazyliki są nagrania z tych relacji). Pod wrażeniem postawy 28-latka jest ks. A. Sternik.

– Ma w sobie wielką wiarę i choć nie ukończył teologii – ogromną wiedzę z tego zakresu – mówi ks. Sternik. – Chodzi z różańcem, modli się, pości – w środy i piątek – jest o chlebie i wodzie. W jego przypadku rzeczywiście widoczne jest działanie Matki Boskiej i Boga. (red, fot. FB Parafia pw. NNMP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here