Pieniądze wydadzą na ulicę Kolejową

Budowy ronda u zbiegu ulic Wojsławickiej i Mościckiego oraz al. 3 Maja, a także drugiej nitki w kierunku centrum handlowego „Vendo Park” w przyszłym roku na pewno nie będzie. Planowane na udział własny pieniądze chełmscy urzędnicy przeznaczą na modernizację odcinka ul. Kolejowej, od Obłońskiej do dworca głównego PKP.

Chełmscy urzędnicy nie planują odwołania od decyzji wojewody, który kilka tygodni temu zatwierdził i opublikował listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu rozwoju dróg gminnych i powiatowych. Chełmski projekt, dotyczący budowy ronda przy zbiegu ulic Wojsławickiej i Mościckiego oraz al. 3 Maja, a także drugiej nitki w kierunku „Vendo Park”, opiewający na ponad 4,5 mln zł, został sklasyfikowany na dalekim 34. miejscu, trzecim od końca, bez jakichkolwiek szans na uzyskanie dotacji.
Prezydent Agata Fisz podjęła decyzję, że miasto nie będzie składać odwołania. Pieniądze, jakie samorząd zabezpieczył w projekcie budżetu na 2018 rok na udział własny w tej inwestycji, zostaną wydane na inne przedsięwzięcie. W związku z uzyskaną dotacją unijną z Programu Polska-Białoruś-Ukraina na przebudowę odcinka ul. Kolejowej, od dworca głównego PKP aż do przejazdu kowelskiego, prezydent zadecydowała, że zaplanowane pieniądze na budowę ronda przy Wojsławickiej i alei 3 Maja zostaną przeznaczone na modernizację pozostałej części ul. Kolejowej, od nowo wybudowanego ronda przy Obłońskiej i Zielnej, aż do skrzyżowania z al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Chodzi o prawie 2,3 mln zł. Wszystkie prace na ul. Kolejowej mają być wykonane w 2018 roku. (s)