Pierwsza pani komendant

Podinsp. Wioletta Pawluk to pierwsza w historii komendy powiatowej kobieta stanowisku komendanta. Uroczystego wprowadzenia dokonał w Dzień Kobiet (8 marca) Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, insp. Paweł Dobrodziej.
Podinsp. Wioletta Pawluk jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W szeregi policji wstąpiła 19 lat temu i od początku jest związana z Komendą Miejską Policji w Chełmie. W pionie dochodzeniowo-śledczym zajmowała stanowiska wykonawcze, a od 1 czerwca 2012 roku została naczelnikiem Wydziału Prewencji. 5 grudnia 2016 roku zostały jej powierzone obowiązki Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Wielokrotnie wyróżniana, m.in. Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.
(8 marca) Uroczystej zbiórce przewodniczył komendant wojewódzki policji w Lublinie, insp. Paweł Dobrodziej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, szefowie służb mundurowych, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości oraz funkcjonariusze i pracownicy jednostki. (pc)