Pierwsza płyta Eclectic Music

Inspirują się rockiem, bluesem, folkiem, rock and rollem, a nawet poezją śpiewaną. Są prawdziwie eklektyczni i właśnie wydali swoją pierwszą płytę. Przedstawiamy grupę Eclectic Music z Chełma!

Zespół Eclectic Music założyli w 2018 r. Artur Szokaluk i Sebastian Bardzał. Po jakimś czasie obowiązki zawodowe zmusiły ich jednak do zawieszenia działalności muzycznej. Powrócili do grania ponownie w 2019 r., tym razem w powiększonym składzie z Jaromirem Wójcikiem na perkusji i Brunem na basie. Do basu nie mieli szczęścia. Brunona zastąpił wkrótce Krzysiek, a ostatecznie rolę tę przejął w grupie Marcin Kamiński. W 2020 r. skład Eclectic Music uformował się ostatecznie, gdy do zespołu dołączyła skrzypaczka Emila Orłowska.

Jeszcze w składzie z Krzysztofem eklektyczni zagrali jeden koncert, po czym basista wyjechał za granicę. – Ten okres był dla nas bardzo trudny – przyznają muzycy. – Wybuchła pandemia i nie odbywały się koncerty, jednak nie zniechęciło to nas do dalszego grania – dodają. Eklektyczni ćwiczyli dużo i intensywnie, już z nowym basistą, wspomnianym Marcinem.

Gdy w wakacje obostrzenia nieco się poluzowały, koncertowali przy każdej okazji. Zagrali m.in. na chełmskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zostali też laureatami Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie. W pierwszej połowie grudnia ukazała się ich debiutancka płyta „Opowieści z kraju nad Wisłą”. Została wydana m.in. dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Instytutu Wolności oraz pomocy stowarzyszeń „Czajnia” i „Szansa”.

Znajduje się na niej dziewięć utworów w tym siedem autorskich skomponowanych przez Artura Szokaluka lub Sebastiana Barzała (to oni piszą teksty i muzykę) oraz dwie piosenki z tekstami polskich poetów – Marii Konopnickiej i Bolesława Leśmiana. Płyta jest prawdziwie eklektyczna. Można tu usłyszeć inspiracje rockiem, bluesem, folkiem, rock and rollem, a nawet poezją śpiewaną. „Opowieści…” powstały w Studiu Squat Łukasza Żebrowskiego w Chełmie, a okładkę zaprojektowała Justyna Malicka-Sławińska. Grupę wyróżnia brzmienie banjo, na którym gra Artur, i wspomniane skrzypce Emilii.

Eclectic Music tworzą: Emilia Orłowska – skrzypce, Jaromir Wójcik – perkusja, Marcin Kamiński – gitara basowa, Artur Szokaluk – banjo, śpiew, gitara, Sebastian Bardzał – gitara, śpiew. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here