Pierwsze bramki Avii i… zwycięstwo

Dopiero w trzecim meczu w obecnym trzecioligowym sezonie piłkarze świdnickiej Avii zdobyli bramki i zainkasowali pierwsze punkty. W sobotę pokonali 3:1 u siebie Stal Stalową Wolę, spadkowicza z II ligi.

Początek meczu nie zapowiadał nic dobrego dla gospodarzy. To goście dyktowali warunki i dość szybko, bo w 11. minucie zdobyli gola. Na szczęście Avia nie zrezygnowała. Bohaterem spotkania był niezawodny Wojciech Białek, który dwukrotnie asystował przy bramkach kolegów, Rafał Kursy udanie dośrodkowując z rzutu rożnego oraz Dominika Malugi, zagrywając do kolegi z rzutu wolnego. 38-latek sam wpisał się także listę strzelców, zdobywając w 70. minucie gola bezpośrednio z rzutu wolnego i ustalając wynik spotkania na 3:1. MAG

Avia Świdnik – Stal Stalowa Wola 3:1 (1:1)

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski, Szpak (46 Maluga), Wójcik, Uliczny, B. Mroczek (85 Ceglarz), K. Mroczek (89 Oziemczuk), Białek.

Stal: Korziewicz – Jarosz (73 Pilch), Witasik, Mroziński, Zmorzyński, Jopek (61 Stępniowski), Surmiak (61 Waszkiewicz), Szifer (61 Stelmach), M. Płonka, Śpiewak, Fidziukiewicz.

Bramki: 0:1 Fidziukiewicz 11, 1:1 Kursa 24, 2:1 Maluga 66, 3:1 Białek 70. Żółte kartki: Kursa, K. Mroczek (A.) – Stępniowski, Surmiak (S.). Sędziował: Piotr Kawiński (Krasnystaw). Widzów: 400.