Pierwszy bieg City Trial w Lublinie

City Trial onTour, letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – Grand Prix City Trial z Nationale-Nederlanden, od lat cieszy się sporym zainteresowaniem miłośników biegania. Nie inaczej będzie i teraz

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na leśne trasy w całej Polsce wraca wakacyjny cykl biegów przełajowych – City Trial z Nationale-Nederlanden onTour. Będzie składał się z 10 imprez na dystansie 5 km, w dziesięciu miastach. Pierwszy już dzisiaj (19 lipca) w Lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.


City Trial onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – Grand Prix City Trial z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w trakcie jesienno-zimowych miesięcy (wrzesień/październik – marzec). Wakacyjne biegi charakteryzują się kilkoma elementami. – Najważniejszą różnicą w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym jest czas rozgrywania zawodów – letnie biegi organizujemy w dni powszednie – od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych, a jesienią i zimą biegamy w sobotnie i niedzielne poranki.

Co warto podkreślić – w cyklu CITY TRAIL onTour nagradzamy zawodników od razu w dniu startu – na mecie każdy otrzymuje pamiątkowy medal, a najszybsi atrakcyjne nagrody – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. – Bardzo cieszy nas fakt, że możemy wrócić do pracy. Ubiegły rok był dla nas trudny, ale nie poddaliśmy się i przy wsparciu Partnerów przetrwaliśmy – mimo, że musieliśmy odwołać kilkadziesiąt imprez City Trial .

Plan każdej jest identyczny – o 16:30 rusza biuro zawodów, o godz. 17:30 rozpoczynają rywalizację dzieci (które biegają na dystansach od 300 m do 2 km), a o 19:00 na 5-kilometrową trasę ruszą dorośli. Godzinę po starcie biegu głównego jest w planie dekoracja i wręczenie nagród. I tak będzie dzisiaj nad Zalewem Zemborzyckim. Start przy kempingu w Lesie Dąbrowa.

Opłata startowa za jeden bieg to 37,90 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 45 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W City Trial Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 13,90 lub 18 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi 500 osób w ośmiu miastach.

Wyjątkiem są Warszawa i Poznań, gdzie będzie mogło pobiec nawet 600 uczestników. W biegach dziecięco-młodzieżowych limit miejsc to 250 uczestników na miasto. Informacje o biegach można znaleźć na www.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. BAS

Terminarz edycji 2021
19 lipca Lublin
20 lipca Warszawa
21 lipca Olsztyn
22 lipca Gdańsk
23 lipca Bydgoszcz
26 lipca Szczecin
27 lipca Poznań
28 lipca Wrocław
29 lipca Katowice
30 lipca Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here