Pierwszy bieg w Lublinie odbędzie się 8 października

W czwartek rozpoczęły się zapisy do kolejnej edycji Grand Prix City Trail! To już piąty ogólnopolski sezon przełajowych „piątek”, odbywających się także w Lublinie
Pierwszy bieg piątej edycji w Kozim Grodzie już za niespełna sześć tygodni, 8 października. Ogólnopolski cykl wystartuje nieco wcześniej, bo już 25 września w Trójmieście. Przez kolejne weekendy – do 26 marca – ekipa City Trail odwiedzi każdą z dziesięciu lokalizacji aż sześć razy. Biegi w Lublinie, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu odbywać się będą zawsze w soboty, w Bydgoszczy, Trójmieście, Katowicach, Łodzi, Szczecinie i Warszawie – w niedziele. Pełny kalendarz można znaleźć na stronie www.citytrail.pl.
Pojedynczy start w biegu City Trail to koszt zaledwie 17,5 zł w przypadku płatności internetowej bądź 25 zł, jeśli opłaty dokonuje się w dniu zawodów. Jest też możliwość zapisania się od razu na cały cykl w jednym mieście – pakiet sześciu biegów to koszt 80 zł. I tutaj tegoroczna nowość – w tej kwocie znajduje się również koszulka techniczna marki Salomon, ufundowana przez sponsora tytularnego cyklu – Nationale-Nederlanden. Po każdym z biegów zawodnicy będą mogli posilić się w bufecie zaopatrzonym w ciepłą herbatę, napój dla sportowców Etixx oraz słodkie przekąski. W trakcie sześciomiesięcznych zmagań na uczestników biegów czekają również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Po zakończeniu edycji wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi zostaną nagrodzeni sprzętem marek Salomon, Suunto oraz produktami Etixx.
Od pierwszej imprezy, organizowanej przez Stowarzyszenie Sport Dla Każdego, w ramach zawodów odbywają się biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13. do 16. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km. – Zawody dla dzieci i młodzieży to nasz znak rozpoznawczy. Wiemy, że dla wielu biegaczy startujących w cyklu to bardzo ważne, że mogą zabrać ze sobą dzieci – w ten sposób spędzają razem czas, uczą swoje pociechy zasad fair play, pokazują, jak dużo dobrego daje uprawianie sportu. Są rodziny, które startują u nas bardzo regularnie – mama, tata i dzieciaki – czasami jest to nawet trójka dzieci i wszyscy co miesiąc przychodzą na biegi, nawzajem się motywują, cieszą z sukcesów. Takie obrazki są teraz bardzo częste. Ale nie od razu było. Pamiętam biegi, w których na starcie nie stawał ani jeden zawodnik w danej kategorii. Nie zniechęciliśmy się, wierząc, że to się zmieni. Dzisiaj widząc, jak z roku na rok liczba uczestników City Trail Junior rośnie – wiemy, że warto było czekać – podkreśla Piotr Bętkowski, drugi z inicjatorów cyklu City Trail.
Opłaty startowe w City Trail Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł, jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne. Najmłodsi – podobnie jak dorośli – otrzymują na koniec cyklu medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7. lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy, otrzyma nagrodę niespodziankę.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.