Pierwszy dzwonek za dwa lata

Wbicie pierwszej łopaty pod budowę szkoły przy ul. Berylowej

Pierwsza łopata pod budowę szkoły przy ul. Berylowej wbita. Placówka będzie gotowa za dwa lata.

Budowę uroczyście rozpoczęto 13 czerwca br. Nowa szkoła podstawowa na Berylowej pomieści 600 uczniów. W budynku znajdzie się również przedszkole dla 150 dzieci i dom kultury. Na nową oświatową inwestycję mieszkańcy Czubów Południowych czekali od lat, bo przepełnione okoliczne szkoły podstawowe już nie dają rady pomieścić licznych uczniów, a dodatkowo ten region miasta intensywnie się rozbudowuje.

Budowa placówki będzie kosztowała miasto ponad 74 miliony zł. Plac pod budowę poświęcił ks. Bogdan Zagórski, proboszcz pobliskiej parafii pw. św. Jana Kantego. Szkoła na Berylowej stanie obok budującego się właśnie kościoła pod tym wezwaniem. (EM.K.)

W czteropiętrowym budynku przy ulicy Berylowej znajdzie się m.in. stołówka wydająca 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie. W budynku powstanie także sala gimnastyczna z widownią na 337 miejsc oraz aula na 310 miejsc, z której korzystać będzie mogła szkoła i dom kultury. Będzie to największa szkolna placówka w naszym mieście o powierzchni niemal 14 tys. m2.