Pierwszy krok do własnego domu

Firma Kosikowski Architektura z Chełma przygotuje dokumentację techniczną dla przebudowy budynku liceum w Rejowcu na dom pomocy społecznej. Do placówki mają trafić podopieczni DPS z Chojna Nowego i Kaniego.

Przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ogłoszony został jeszcze w marcu. Wtedy też okazało się, że trzy złożone w nim oferty znacznie przekraczają kwotę, jaką powiat zmierzał przeznaczyć na zamówienie (30 tys. zł).

W maju zarząd powiatu zdecydował jednak, by przetarg rozstrzygnąć i wybrać najtańszą ofertę opiewającą na 116 tys. zł, chełmskiej firmy Kosikowski Architektura. Kolejne dwie wynosiły 196 tys. zł i aż 233 tys. zł.

Czas nagli, bo powiat musi szukać miejsca dla swoich podopiecznych z Kaniego i Chojna Nowego. O nieruchomości, w których mieszczą się domy pomocy od lat ubiegają się prawowici spadkobiercy. W sprawie budynku w Kaniem decyzja o zwrocie nieruchomości potomkom Ksawerego Stanisława Wojciechowskiego już zapadła. I podobnie będzie zapewne w przypadku Chojna.

Umieszczenie dwóch ośrodków w jednym miejscu obniży koszty funkcjonowania DPS. Budynek i jego otoczenie na pewno poprawią warunki pobytu podopiecznych. (bf)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here