Pierwszy ważny egzamin

Na zdjęciu: W chełmskiej niepublicznej integracyjnej szkole podstawowej Arka pierwszy rocznik pisał egzamin po ósmej klasie.

Prawie siedmiuset uczniów z miejskich podstawówek przystąpiło w ubiegłym tygodniu do egzaminów ósmoklasisty. Od wyników zależy, czy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół średnich.

Do egzaminu podsumowującego podstawówkę przystąpiło 661 ósmoklasistów z ośmiu podstawówek, dla których organem prowadzącym jest miasto Chełm. Do tego trzeba jeszcze doliczyć uczniów szkół niepublicznych. Trzydniowy maraton egzaminacyjny rozpoczął się we wtorek (24 maja). Tego dnia uczniowie zdawali egzamin z języka polskiego, na którym pojawiły się pytania związane m.in. z „Zemstą” A. Fredry. W kolejnych dniach ósmoklasiści zdawali matematykę i język obcy.

W tym roku w związku z nieudaną reformą edukacji (zakładała naukę w klasie pierwszej dzieci od szóstego roku życia – przyp. red.) do egzaminu podchodzili uczniowie urodzeni w 2007 r. oraz w pierwszej połowie 2008 r., tj. sto pięćdziesiąt procent zwykłej liczebności rocznika (podobnie będzie za rok).

Wyniki egzaminów młodzież pozna 1 lipca. Są one ważne, bo od nich zależy, do jakich szkół średnich dostaną się uczniowie. Tegoroczni absolwenci podstawówek w Chełmie (ale też tych w powiecie chełmskim) nie mają łatwego zadania podczas rekrutacji, bo w naszym mieście podwyższono progi punktowe, jakie należy osiągnąć, aby dostać się do liceum lub technikum. (mo)

Liczba ósmoklasistów, którzy zdawali egzamin w poszczególnych podstawówkach, dla których organem prowadzącym jest miasto Chełm: SP1 – 63 uczniów (3 oddziały), 11 uczniów zwolnionych z egzaminu; SP2 – 37 (2 oddziały); SP3 – 69 (3 oddziały),

1 zwolniony

SP4 – 71 (3 oddziały), 2 zwolnionych; SP5 – 102 (4 oddziały); SP6 – 123 (4 oddziały); SP7 – 92 (4 oddziały), 2 zwolnionych; SP8 – 104 (5 oddziałów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here