Pies pogryzł dziecko

– Ostrzegam przed człowiekiem wyprowadzającym psa w typie owczarka niemieckiego na ścieżce rowerowej. Dzisiaj jego pies pogryzł rowerzystę, 10-latka – przeczytaliśmy 8 kwietnia na stronie Spotted Krasnystaw. Niestety, zajścia nie zgłoszono na policję.

8 kwietnia o godz. 22.01 na profilu Spotted Krasnystaw na Facebooku przeczytaliśmy historię mrożącą krew w żyłach. – Ostrzegam przed człowiekiem wyprowadzającym psa w typie owczarka niemieckiego na ścieżce rowerowej. Facet spaceruje od strony mostu na Wieprzu i następnie skręca obok ogródków działkowych – relacjonuje mieszkanka Krasnegostawu.

– Dzisiaj jego pies pogryzł rowerzystę, 10-latka. Dziecko ma ślady zębów, zadrapania oraz rozszarpane spodnie od łydki po tyłek. Chłopcy (było ich dwóch) jechali za facetem, pies zaatakował nagle, pomimo że był na długiej smyczy. Ten człowiek nie udzielił pomocy, a ponadto wydarł się na pogryzionego, że powinien krzyczeć, jak jedzie rowerem. Pozostaje nadzieja, że pies był szczepiony – czytamy.

Czy zajście zgłoszono policji? – Niestety, nie – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Apelujemy, by o tego typu zdarzeniach jednak policję informować. Przypominamy też, że to na właścicielach psów spoczywa obowiązek należytego ich pilnowania – dodaje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here