Pięściarze kończą rok

W sobotnim meczu w ringu zobaczymy m.in. Kacpra Lipca utalentowanego pięściarza Gwarka.

Przed nami ostatnie w tym roku pięściarskie zmagania w okręgu lubelskim. W najbliższą sobotę na ringu przy ul. Peowiaków 6 w Lublinie odbędą się aż dwa turnieje. O godzinie 14 rozpoczną się zawody mikołajkowe, a trzy godziny później, w ramach bokserskiej Barbórki, rozegrany zostanie mecz pomiędzy Gwarkiem Łęczna, a RKB Boxing Radom.


– Oba turnieje zapowiadają się niezwykle ciekawie. W pierwszym udział wezmą głównie młodzi pięściarze z klubów z Lublina i regionu. W drugim zespół Gwarka, w składzie którego znajdą się także zawodnicy innych naszych czołowych klubów, zmierzy się z ekipą z Radomia. Przypomnę, że pięściarzy RKB Boxing gościliśmy przed tygodniem podczas Memoriału Stanisława Zalewskiego.

Podopieczni trenerów Adama Jabłońskiego oraz Krzysztofa Burego boksowali z reprezentacją Lublina  i okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Mecz zakończył się remisem 13:13 – mówi Krzysztof Sugier, prezes LOZB.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią  Covid-19 turnieje rozegrane zostaną bez udziału publiczności. Kibice  będą mogli jednak śledzić zmagania na żywo dzięki relacji Klubu Sportowego Paco na jego klubowym kanale na YouTube. BAS