Pięściarze trenują już na pełnych obrotach

Oj, działo się! W ubiegłym tygodniu w VI LO przy ul. Mickiewicza, gdzie na co dzień trenują pięściarze Berej Boxing, od lat najlepszego klubu pięściarskiego w Lublinie i regionie, trener Paweł Berejowski zorganizował zajęcia, w których udział wzięła ponad 30 zawodniczek i zawodników z czterech klubów z naszego okręgu. Z propozycji wspólnego treningu skorzystali reprezentanci Gwarka Łęczna, Za Bramą Kraśnik oraz MKS II LO Chełm.


– Był z nami także Józef Radziewicz, trener kadry wojewódzkiej, na co dzień pracujący z pięściarzami w Chełmie. Już chyba wie, kto dobrze pracował podczas przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa i kogo warto zabrać na letnie zgrupowanie do Okuninki nad Jezioro Białe. Trochę szkoda, że nie dojechała awizowana wcześniej świdnicka Avia – mówi trener Paweł Berejowski, gospodarz środowego treningu.

Na zajęciach nie zabrakło wielu uznanych zawodniczek i zawodników, na czele z mistrzynią Europy juniorek, aktualną młodzieżową mistrzynią Polski Darią Puszką, która wróciła z Niemiec i zabiera się ostro do pracy. Na sali treningowej wśród ćwiczących można było dostrzec także mistrzynie Polski kadetek Weronikę Bochen oraz Damiana Tymosza, byłego mistrza okręgu, z powodzeniem od kilku miesięcy boksującego na zawodowym ringu (2 zwycięstwa i remis, w lipcu czeka go kolejne starci).

– Formuła spotkania sprawdziła się, więc w takim gronie będziemy chcieli trenować na pewno jeszcze nie raz. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa chcemy jak najszybciej wrócić do normalności. Zadajemy sobie jednak sprawę, że na zawody będziemy musieli jeszcze chwilę zaczekać, nawet do września – podsumowuje trener Paweł Berejowski u zaprasza na zajęcia pięściarskie do grupy początkującej w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 17:30. Zaawansowani zawodnicy i zawodniczki zajęcia rozpoczynają 90 minut później.

MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here