Piesi – mniej ważni uczestnicy ruchu?

W ostatnim czasie odebraliśmy kilka sygnałów dotyczących przejścia dla pieszych, znajdującego się przy Galerii Chełm na ul. Lubelskiej. – Człowiek poruszający się na własnych nogach czuje się w tym miejscu mniej ważny od samochodów – zaalarmowała nas pani Paulina.

– Miałam ostatnio wątpliwą przyjemność postać sobie przy przejściu dla pieszych, obok Galerii Chełm na ul. Lubelskiej – poskarżyła się nam pani Paulina z Chełma. – Ktoś, kto to przejście zaprojektował, nie lubi chyba osób poruszających się na własnych nogach. Stałam tam dobre kilka minut, mimo że wdusiłam ten przycisk mający przyśpieszyć zmianę świateł.

Według władz miasta Chełm wszystko jest w porządku. – By wywołać zielone światło na wspomnianym przejściu, pieszy powinien nacisnąć specjalny przycisk przy sygnalizacji – komentuje Grzegorz Zarzycki z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. – Wciśnięcie oznacza włączenie się pieszego do cyklu zmiany światła, przy czym oprogramowanie uzależnia czas oczekiwania od natężenia ruchu na ul. Lubelskiej w danym momencie. Jednak jeden cykl, od wciśnięcia przycisku, nie powinien trwać dłużej niż 120 sekund – dodaje.

– Na pewno więcej – upiera się mieszkanka Chełma. – Nigdy tyle nie stałam na światłach, to jest naprawdę odczuwalne. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here