Piesza zmieciona z ulicy

W niedzielę w Zakręciu kierujący seatem potrącił kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym na drodze krajowej nr 17. 73-letnia mieszkanka gminy Krasnystaw trafiła do szpitala.

6 stycznia po 8.00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zakręcie, w gminie Krasnystaw. – Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący autem marki seat, 29-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego, potrącił przechodzącą przez jezdnię 73-latkę.

Wstępne ustalenia wskazują, że kobieta wyszła ze swojej posesji i przechodziła do samochodu znajomej, który zatrzymał się po drugiej stronie jezdni. Gdy była już na dalszym pasie ruchu, została potrącona przez jadącego w kierunku Krasnegostawu seata – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. – Kolejny raz apelujemy o ostrożność, szczególnie w porze zimowej, kiedy widoczność jest ograniczona, a złe warunki atmosferyczne dodatkowo powodują, iż piesi są mniej widoczni – dodaje Wasilewski. (kg)