Pieszy i rowerzysta przodem

„Pierwszeństwo przejazdu” – pod tym hasłem policjanci z wydziału ruchu drogowego chełmskiej komendy przeprowadzili w czwartek (12 listopada) akcję na drogach powiatu.

– Celem akcji jest ochrona niechronionych uczestników ruchu drogowego – rowerzystów oraz pieszych – przed niebezpiecznymi skutkami zdarzeń drogowych z ich udziałem, a także poprawa bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym – tłumaczy kom. Marcin Kiczyński z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dlatego też, w ramach czwartkowej akcji, policjanci z chełmskiej „drogówki” do późnych godzin wieczornych prowadzili działania w terenie: reagowali na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec rowerzystów i pieszych, ale również upominali pieszych, którzy poza obszarem zabudowanym poruszali się po zmroku bez elementów odblaskowych. – Jest to już kolejna tego typu akcja zorganizowana przez chełmską drogówkę. Policjanci nie tylko egzekwowali przestrzeganie przepisów, ale również przeprowadzili działania profilaktyczne, rozdając pieszym odblaski. Z kolei rowerzyści mogli otrzymać lampy rowerowe – dodaje kom. Kiczyński. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here