Pieszy też człowiek

Tylko w ciągu ostatnich dni na terenie Chełma doszło do kilku potrąceń pieszych. Policja apeluje: – Kierowco, zachowaj ostrożność przed przejściem.

(14 listopada) Przejeżdżając ulicą Lubelską, patrol policji zobaczył leżącą na jezdni kobietę. Obok stał zaparkowany samochód. Jak się okazało, 85-letnia chełmianka została potrącona na przejściu dla pieszych. Wezwana na miejsce karetka pogotowia przetransportowała ranną do szpitala. Sprawcą wypadku był 53-letni kierowca hondy.
Z kolei dwa dni wcześniej (około godz. 16) na oznakowanym przejściu nieopodal przystanku busów, na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Lutosławskiego, 25-letni kierowca opla potrącił 50-letnią mieszkankę Radomia.
To tylko dwa z kilku zdarzeń z udziałem pieszych, do których doszło w ciągu ostatnich dni. Policjanci z chełmskiej komendy prowadzą czynności i apelują do chełmian o rozwagę i ostrożność w rejonie przejść. Tym bardziej teraz, gdy na dworze szybciej robi się ciemno.
– Przypominamy, że kierujący pojazdami mają obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu. Z kolei piesi mają obowiązek korzystać z oznakowanych przejść. Przechodnie nie mogą wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, zza innego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)