Pieszy wystrzelony z pasów

W czwartek w Krasnymstawie doszło do groźnego wypadku z udziałem pieszego. Kierująca audi na przejściu dla pieszych potrąciła 17-latka. Na szczęście obrażenia, jakie odniósł, nie były poważne. Kobieta straciła prawo jazdy.

W czwartek (4 stycznia) ok. 11.30 na ul. Okrzei w Krasnymstawie doszło do potrącenia pieszego. Kierująca osobowym audi 51-letnia mieszkanka Krasnegostawu na oznakowanym przejściu dla pieszych najechała na 17-latka. – Jak ustalili policjanci mieszkaniec Krasnegostawu przechodził przez przejście od strony prawej, patrząc z punktu widzenia kierującej. Nie zauważyła ona młodzieńca, pomimo że z przeciwnej strony oczekiwał inny pojazd. 17-latek trafił do szpitala. Tam okazało się, iż obrażenia, jakich doznał to ogólne potłuczenia. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.
Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Ponadto zostanie przeciwko niej skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Co ciekawe do zdarzenia doszło przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Zajście zarejestrowała jedna z kamer monitoringu. (kg)