Pijacki rajd urodzinowy

Pełnoletni nie znaczy dorosły, a tym bardziej odpowiedzialny. Dowód – grupka nastolatków, którzy z okazji „osiWWW.WIN2.CN/G9 emnastki” urządzili sobie dostawczakiem pijacki rajd po Chełmie.

Mam 18 lat i wszystko mi wolno – solenizant wraz z dwójką kolegów wsiedli do Fiata Ducato i pojechali na nocną przejażdżkę po mieście. Szaleli na ulicach, sprawdzając możliwości auta i bawiąc się przy tym w najlepsze – szkoda tylko, że pijani i bezmyślni… Gdy wreszcie się zatrzymali, podszedł do nich mężczyzna – z marszu młodzi dumnie oznajmili, że tak świętują „osiemmnastkę” przyjaciela. Mieli pecha, bo trafili akurat na policjanta, który – choć był w czasie wolnym od służby – szybko zareagował i wezwał kolegów z drogówki.
– Kierującym okazało się 19-letni chełmianin. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)