Pijak za kółkiem

Ponad 2,2 promile alkoholu miał mężczyzna, którego w Surhowie do kontroli zatrzymali policjanci. Mało tego, okazało się, że mieszkaniec gminy Kraśniczyn nie ma prawa jazdy, a auto nie ma ważnych badań technicznych.

W czwartek (21 lutego) przed 19.00 w Surhowie policjanci z posterunku w Siennicy Różanej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen. – W jej trakcie okazało się, że auto prowadził 40-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2,2 promila alkoholu – informuje Marek Kulibab z KPP w Krasnymstawie.

Mało tego, okazało się, że 40-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód, którym jechał nie ma ważnego przeglądu technicznego. – 40-latek musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności – dodaje Kulibab. Pozostaje się cieszyć, że kierowca-pijak nie zdążył nikogo potrącić czy spowodować jakiegoś wypadku samochodowego. (k)